fbpx

Jak nepřibrat během prodloužených víkendů?

Tipy, jak si udržet váhu o prodloužených víkendech.

Brzy nás čekají prodloužené víkendy a meteorologové slibují hezké počasí. To je ideální kombinace, která láká k relaxaci, wellness pobytům a posezení s přáteli a rodinou. U toho samozřejmě nesmí chybět něco dobrého k snědku a trocha toho alkoholu. Jak to ale udělat, aby nám ručička váhy nevyskočila výš než obvykle?

Jaký je cíl?

I když dodržujeme zdravé jídelní návyky za účelem hubnutí, není nic špatného na tom, když výjimečně trošku polevíme. (Pozor! „Výjimečně“ nesmí být moc často!) Hlavním cílem prodlouženého víkendu tak nemusí být zhubnout, ale nepřibrat (nebo alespoň minimálně). Abychom toho dosáhli, je důležité dodržovat několik zásad.

3 tipy, jak na to…

1. Jíst pravidelně, i když složení stravy není úplně ideální.

Ani o prodlouženém víkendu spojeném s neobvyklým programem bychom neměli zapomínat jíst pravidelně, jak je naše tělo zvyklé. Pohlídat si svačiny může být trošku složitější, a tak je fajn vždy u sebe mít proteinové tyčinky. Ty našemu tělu dodají živiny a vejdou se do jakéhokoli batůžku, nebo třeba do kapsy. 

Pokud nás odpoledne přepadne chuť na něco dobrého ke kávě, sáhněme po zákusku nebo buchtě s tvarohem, ať tělu dodáme nějaké bílkoviny. Případně můžeme tvarohem doplnit jinou svačinku. Zároveň nemějme výčitky z toho, že jíme něco, co bychom neměli. Někdy je mnohem výhodnější dát si raději svačinku, i když nemá ideální složení, než celé odpoledne hladovět a přejíst se na večerní grilovačce.

2. Pozor na alkohol!

Je to past! Alkohol sice není jídlo, ale energeticky ho hravě nahradí. Zároveň však nezasytí, takže pocit hladu nezmizí. Ráda používám přirovnání k rohlíkům, protože to si umí každý z nás představit. Takže kolik rohlíků za večer vypijete?

Tabulka s přepočtem, kolik energie přijaté v alkoholu odpovídá počtu rohlíků.

Pokud alkoholickou variantu nápoje zaměníme za nealkoholickou, snížíme energetický příjem, což je super. Nealko varianty totiž mají o dost nižší energetickou hodnotu a neblokují hubnutí.

3. Zvýšit pohybovou aktivitu během dne.

Tím vykompenzujeme vypitý alkohol a případné stravovací prohřešky. V překladu to znamená, že pokud máme v plánu pít alkohol nebo si dopřát něco navíc, měli bychom se během dne víc hýbat. Díky tomu udržíme energetickou rovnováhu a nebudeme zbytečně nabírat kila navíc. Jenom pozor, abychom se v příjmu příliš nerozšoupli. Často můžeme mít tendenci podceňovat, kolik energie v jídle a pití přijmeme oproti tomu, kolik jí vydáme při cvičení. Když si to hodně zjednodušíme, tak za každou odbočku od běžného režimu počítejme 30-60 minut aktivity navíc.

Kouzlo pohybu

Hlavně nemějme výčitky svědomí, když nedodržíme vše, co jsme si předsevzali. Pokud dáme tělu dostatek pohybu navíc, pár mimořádných kalorií nám odpustí. Pohyb nám je totiž vykompenzuje. Někdo cvičí pro radost, jiný pro zdraví, další kvůli hubnutí a někdo proto, aby se mohl dobře nebo hodně najíst.

Snažíte se zhubnout, ale pořád se vám nedaří najít ten správný režim, který bude vašemu tělu vyhovovat? Pomůžu vám vytvořit zdravý a vyvážený jídelníček na míru. Zjistěte, jak na to! 

Výživová poradkyně s desetiletou praxí v podnikání v oblasti výživy a vystudovaná nutriční terapeutka. Založila dvě pobočky výživové poradny, a to v Šumperku v roce 2010 a v Brně v roce 2012. Za dobu působení jimi prošlo několik tisíc klientů. Každodenně pomáhá desítkám lidí s úpravou jídelníčku za účelem zdravého stravování, redukce či nabírání hmotnosti. V roce 2017 byla porotkyní a součástí nutričního týmu pečujícího o finalistky České MISS. Výsledky úspěšných klientů můžete najít v časopise Tina. Několikrát vystupovala v ČT v pořadu Sama doma a Dobré ráno. Pravidelně publikuje v Brněnském deníku Rovnost, její citace se objevují v článcích na internetových portálech v Česku i na Slovensku. Je nutriční garantkou celorepublikového projektu Pestrá strava – CEFF v České i Slovenské republice.

Získejte vizualizaci ZDARMA

NAJDĚTE V SOBĚ VNITŘNÍ SÍLU ZHUBNOUT JEDNOU PROVŽDY.

Co díky vizualizaci získáte:

✔ Impulz s hubnutím nejen začít, ale sílu dotáhnout to i do úspěšného cíle.
✔ Udržení motivace po celou dobu hubnutí.
✔ Pevnou vůli během celého procesu.
✔ Správné nastavení, aby vás mysl v cíli nezradila a vy jste si dokázala vaše výsledky trvale udržet.

Komentáře

Přidat komentář