fbpx

Zdravé stravování levně a chutně?

Spoustu lidí odrazuje od zdravého stravování myšlenka, že s těmito změnami se navýší i rozpočet na nakupované potraviny. Nemusí to být nutně pravidlem. V převážné většině případů zůstávají náklady na stravu obdobné, jen finance investujete pro tělo výhodnějším způsobem. Někdo může dokonce ušetřit, protože přestane nakupovat nevhodné potraviny, které přispívají ke zhoršování problému s nadváhou či obezitou a krom jiného mohou mít nežádoucí složení i nutriční hodnoty.

Pokud začnete řešit úpravu svého stravování, většinou dostanete od svého výživového poradce nebo nutričního terapeuta stravovací plán, kde máte uvedené gramáže jídla, které máte za den konzumovat. To velmi dobře pomáhá k tomu, abyste věděli, čeho a kolik máte nakoupit, a podle toho si pak rozvážíte potřebné porce. Díky tomu nedochází k hromadění zbytků potravin, takže je tento proces mnohem efektivnější a nedochází k žádným ztrátám potravin a tedy i financí. Vaše tělo tak dostane přesně to, co potřebuje.

Někteří poradci nemusejí v nastavení jídelníčku zohledňovat finanční možnosti klienta. Já se snažím o to, abyste si mohli z jídelníčku vždy vybrat. Takže je možné si zakoupit vhodné potraviny za zvýhodněnou cenu a vy víte, že vám to vystačí na určitý počet porcí. Pokud si chcete při změně stravování hlídat finance, není problém vybírat potraviny zahrnuté do jídelníčku, když jsou zrovna za zvýhodněnou cenu. Současně je též vhodné dát přednost sezónním potravinám, protože bývají vždy cenově dostupnější a mnohem kvalitnější. Tím si zároveň můžete pohlídat i potřebnou pestrost, protože nekupujete neustále stejné druhy ovoce, zeleniny nebo potraviny od stejné firmy, ale rozšíříte si sortiment potravin od jiných výrobců či dodavatelů. Aby vás tedy vhodné stravování zbytečně nestálo, stačí jen lépe plánovat a pohlídat si výhodnější cenové nabídky.

Výživová poradkyně s desetiletou praxí v podnikání v oblasti výživy a vystudovaná nutriční terapeutka. Založila dvě pobočky výživové poradny, a to v Šumperku v roce 2010 a v Brně v roce 2012. Za dobu působení jimi prošlo několik tisíc klientů. Každodenně pomáhá desítkám lidí s úpravou jídelníčku za účelem zdravého stravování, redukce či nabírání hmotnosti. V roce 2017 byla porotkyní a součástí nutričního týmu pečujícího o finalistky České MISS. Výsledky úspěšných klientů můžete najít v časopise Tina. Několikrát vystupovala v ČT v pořadu Sama doma a Dobré ráno. Pravidelně publikuje v Brněnském deníku Rovnost, její citace se objevují v článcích na internetových portálech v Česku i na Slovensku. Je nutriční garantkou celorepublikového projektu Pestrá strava – CEFF v České i Slovenské republice.

Získejte vizualizaci ZDARMA

NAJDĚTE V SOBĚ VNITŘNÍ SÍLU ZHUBNOUT JEDNOU PROVŽDY.

Co díky vizualizaci získáte:

✔ Impulz s hubnutím nejen začít, ale sílu dotáhnout to i do úspěšného cíle.
✔ Udržení motivace po celou dobu hubnutí.
✔ Pevnou vůli během celého procesu.
✔ Správné nastavení, aby vás mysl v cíli nezradila a vy jste si dokázala vaše výsledky trvale udržet.

Komentáře

Přidat komentář