fbpx

Nutriční terapeut - Mgr. Monika Rychlovská Tělupilová, DiS.

Jak jsem se ze studentky s touhou pomáhat lidem a měnit jejich životy k lepšímu stala úspěšnou podnikatelkou, odbornicí na výživu, trenérkou, životním a vztahovým koučem pro Mars a Venuši.

0
+
klientů
0
let
praxe
0
+
sestavených individuálních jídelníčků
0
+
hodin konzultací

Nyní už je to víc než deset let dlouhý příběh, který začal v roce 2009. V tomto roce jsem se rozhodla zařídit si při studiu na vysoké škole živnostenský list a tím započala moje podnikatelská dráha. Jediné, co jsem v té době věděla, bylo to, že chci podnikat. Jen jsem nevěděla, jaká konkrétně bude náplň mojí práce. Proto započala moje několikaletá cesta kurzů, vzdělávání, škol a seminářů. Když se na to nyní zpětně podívám, tak nechápu, tak jsem to vše mohla zvládnout.

Zdravý životní styl a výživa mě vždy zajímaly kvůli tomu, že jsem od malička řešila svůj vzhled, hmotnost, ale také velmi častou nemocnost a zažívací obtíže. A jelikož jsem se potácela od čerta k ďáblu a nic moje problémy neřešilo, tak jsem si řekla, že si na to přijdu sama. Proto jsem absolvovala kurzy v oblasti výživy, čínské medicíny, masáží, čínských masáží, akupunktury a osobního rozvoje. Následně jsem se vydala i na dálkové studium nutriční terapie na VOŠ, abych se odlišila od výživových poradců, kteří mají pouze obyčejný rekvalifikační kurz. Přesto nedám dopustit na znalosti, které jsem získala na svém rekvalifikačním kurzu ve výživě. Absolvovala jsem ho totiž u firmy Mahra, kde byl kurz na nejvyšší možné úrovni a rozsahem byl opravdu srovnatelný se studiem nutriční terapie.

 Takže není kurz jako kurz. Dále jsem absolvovala kurz trenéra fitness u firmy Tonus, která produkuje velmi kvalitní trenéry s bohatými znalostmi zaměřenými zejména na zdravé cvičení, a nikoliv na to, jak co nejrychleji nahnat bicepsy.

A v neposlední řadě jsem prošla mezinárodním koučovacím kurzem pod vedením kouče Riche Bernsteina, který se zaměřuje na genderovou inteligenci a vychází z poznatků Johna Graye, světoznámého autora knihy Muži jsou z Marsu a ženy z Venuše. Jak vidíte, do vzdělání jsem za ty roky investovala opravdu spoustu času a také peněz.

Moji klienti, kteří ke mně za léta mojí praxe docházeli, mohli osobně vidět, s jakým nadšením a empatií jsem se je snažila motivovat a maximálně podpořit v dosahování jejich výsledků. Ne vždy to bylo pro obě strany jednoduché a museli jsme společně překonávat překážky, řešit problémy, slepé uličky, nesnáze. Pokud mi však klienti skutečně naslouchali a začali v praxi dělat věci, které jsem jim opakovaně doporučovala, tak začali dosahovat pomocí velmi jednoduchých opatření krásných a potěšujících výsledků. Když jsem viděla ty šťastné, spokojené a sebevědomé lidi, kterými se stali, byla to pro mě opravdu ta největší odměna.

Velmi ráda vzpomínám i na to, jak jsem se v roce 2014 probojovala do Top 10 v Olomouckém kraji v soutěži Živnostník roku. Věřím, že za několik let třeba seberu opět odvahu a přihlásím se znovu do této nebo podobné soutěže.

V průběhu několika let svojí práce jsem se stala hrdou nutriční garantkou celorepublikového projektu Pestrá strava -  CEFF v České i Slovenské republice, který se zaměřuje na kvalitní stravování bez zbytečné chemie. Díky spolupráci na projektu Česká MISS 2017 jsem měla v témže roce možnost nahlédnout do světa showbyznysu. Byla jsem jednak součástí nutričního týmu, kde jsme školily finalistky soutěže a pečovaly o ně, jednak jsem měla možnost být porotkyní od castingových kol až po samotné finále, kde jsem usedla po boku známých osobností. Byla to opravdu velmi zajímavá zkušenost.

V roce 2019 nastal další velký milník v mém životě, protože jsem se stala mámou úžasné holčičky. Navíc jsem ještě v šestinedělí dostala skvělou pracovní nabídku – stát se nutričním garantem a tváří KetoMix diety. Zpočátku jsem zvažovala, jestli mám na tuto nabídku kývnout. Zároveň jsem ale vnímala, že patří mezi ty, které se neodmítají, a nabídku jsem přijala. Rok 2019 byl pro mě naprostý převrat nejen v mém kariérním, ale i osobním životě. Od roku 2020 se neustále učím kombinovat svůj profesní i rodinný život. Rozšířila jsem si oblast výživového poradenství o hubnutí pomocí ketonové diety, takže můžu pomoci mnohem širší skupině klientů. Tento způsob stravování rozhodně nepovažuji za odklon od mojí filozofie učit lidi správnému stravování z běžně dostupných surovin, protože tato dieta je jen krátkodobé řešení – určitá zkratka k cíli, kde se v závěru lidé potřebují naučit stravovat správně a nutričně vyváženě.

Kromě práce pro KetoMix a péče o dcerku buduji svoji online poradnu, kde navazuji na svoje desetileté zkušenosti s osobním vedením klientů. Posun poradenství tímto směrem považuji v době ovlivněné covidem-19 za nezbytný, protože tyto okolnosti osobnímu setkávání s klienty příliš nepřejí. Navíc mám díky online prostředí možnost předávat mnohem větší množství informací a pomoci více lidem, než tomu bylo v poradně. Věřím, že díky novému způsobu práce online zůstanu s vámi i nadále v úzkém kontaktu a budeme moct společně pracovat na změně vašeho životního stylu, jen trošku jinak, a to díky moderním technologiím.

Proč vám mohu podat pomocnou ruku?

✅ Víc než 12 let zkušeností z každodenní práce s desítkami klientů.
 
✅ Za dobu mého působení mi prošlo poradnami několik tisíc hubnoucích.
 
✅ Stovky zhubnutých kil u mých klientů.
 
✅ Dlouhodobě udržitelné výsledky.
 
✅ Snadné dodržování stravovacího plánu.
 
✅ Jednoduchá a rychlá příprava jídel.
 
✅ Žádné hladovění.

Moje vzdělání

Vzdělání a kurzy výživa

Výživový poradce a sportovní dietolog (MAHRA, spol. s.r.o., 2011)
Dětská výživa (MAHRA, spol. s.r.o., 2011)
Setkání lektorů STOB – seminář k pohybové aktivitě a dětské obezitě (20. 10. 2012)
Výcvik v kognitivně behaviorální terapii obezity (STOB – Stop obezitě s Ivanou Málkovou, 9-11. 11. 2012
Seminář STOB - Stop obezitě s Ivanou Málkovou (9. 2. 2013)
Seminář STOB - Stop obezitě s Ivanou Málkovou (13. 4. 2013)
Diplomovaný nutriční terapeut, SZŠ a VOŠ Merhautova (od září 2013 až 6. 6. 2016)
Dietetika z pohledu TČM (16.-19. 1. 2014)
Stáž - Vojenská nemocnice Brno p.o., 2015
Stáž - Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, 2015
Stáž - Státní léčebné lázně Bludov, s. p., 2015
Stáž - Fakultní nemocnice Brno, 2015
Stáž - Nemocnice Šumperk, a. s., 2015
Stáž - Thomayerova nemocnice, 2015
Stáž - IKEM Praha, 2015
Celostátní odborná konference „Potraviny v hysterii“ IKEM, Praha, 14. 10. 2015
Seminář Bezpečná výživa - téma Obiloviny ve výživě, VŠCHT 17. 10. 2015
Konference Dialogem ke zdraví, STOB, FZV, 18. 10. 2015
Distanční kurz výživa v prevenci rakoviny (MAHRA, spol. s.r.o., 2017/2018)
Distanční kurz mikroorganismy a výživa (MAHRA, spol. s.r.o., 2018)
Přirozené kojení "Podpora kojení s využitím přirozené pozice na těle matky", Michaela Topinková, Brno, 17.-19. 5. 2019
Laktační poradenství - Kurz Laktační ligy 4.-6. 6. 2019

Vzdělání a kurzy jiné

 
Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně obor Sociální pedagogika (2007 – 2012)
Mykoterapie I. (1. Škola tradiční čínské medicíny – TČM – SINBIOS, 2008)
Diagnostika nemocí podle jazyka (1. Škola tradiční čínské medicíny – TČM – SINBIOS, 2008)
Symbolika chorob (European Feng Shui Organization, 2009)
Samballa, zasvěcení 1. a 2. Stupně (Centrum Péče o Duši, Kroměříž, 2011)
Samballa,zasvěcení 3. a 4. Stupně (Centrum Péče o Duši, Kroměříž, 2011)
Práce s kyvadlem I. (Centrum Péče o Duši, Kroměříž, 2011)
Zkouška z teoretických základů TČM (1. Škola tradiční čínské medicíny TČM – SINBIOS – 17.11. 2011)
Kurz západní medicíny – lektor MUDr. Jana Pražáková (1. Škola tradiční čínské medicíny TČM – SINBIOS – 16.-.18. 9. 2011, 20 – 22.1. 2012)
Seminář Marcela Černocha „Jedenáct přikázání aneb diagnostika vztahů“ (28. – 30.9. 2012)
Zkouška zlokalizace akupunkturních bodů TČM (1. Škola tradiční čínské medicíny TČM – SINBIOS – 13.12. 2012
Diplomovaný kurz NLP (8.6. 2013)
Trenér fitness (PaedDr. Petr Tlapák, CSc. - TONUS ( 28.9.2018 - 15.12.2018)
Professional Mars Venus life and relationship coaching certification (John Gray, Rich Bernstein 2019)